Wydruk przepisu
Sernik amerykański (na zimno) ze świeżymi malinami
Dania Deser
Czas przygotowania 20 minut
Czas oczekiwania 24 godziny
Porcje
10 osób
Składniki
Dania Deser
Czas przygotowania 20 minut
Czas oczekiwania 24 godziny
Porcje
10 osób
Składniki
Sposób przygotowania
  1. Zaczynamy od pokruszenia opakowania ciasteczek typu digestive. Najlepiej włożyć je w tym celu do foliowej torebki i dokładnie zmiażdżyć wałkiem do ciasta. Teraz w rondelku o grubym dnie roztapiamy masło. Kiedy będzie płynne, zdejmujemy rondelek z ognia, dodajemy pokruszone herbatniki oraz cukier demerara (jeśli ma zbyt duże kostki, można go wcześniej rozetrzeć w moździerzu). Całość dokładnie mieszamy. Wykładamy na wyłożoną papierem do pieczenia tortownicę (o 20 cm średnicy, z wyjmowanym spodem) i dokładnie dociskamy łyżką do dna. Odstawiamy na bok, aby całość dokładnie się ścięła.
  2. Aby przygotować nadzienie, w misce umieszczamy kremowy, pełnotłusty twaróg oraz cukier - całość dokładnie mieszamy. Teraz czas na dodanie greckiego jogurtu. Znowu całość dokładnie mieszamy. Stopniowo dolewamy sok z cytryny, nieustannie mieszając. Kiedy mieszanka dokładnie się połączy, wykładamy ją na spód z herbatników, wygładzamy powierzchnię i wkładamy na noc do lodówki, aby masa się ścięła.
  3. Nożem przejeżdżamy z boku sernika przy samym boku tortownicy, aby odciąć masę od ścianek. Teraz zdejmujemy tortownicę i wykładamy sernik na talerz (ten, na którym będziemy go podawać).
  4. Na wierzchu sernika układamy świeże owoce. Smarujemy je delikatnie tężejącą galaretką, przygotowaną zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Najlepiej wiśniową albo malinową. Zostawiamy, aż galaretka do końca zastygnie.
  5. Podajemy schłodzony.

Mary Berry, “100 Cakes and Bakes”