Wydruk przepisu
Sandacz z kapustą szegedyńską
W Austrii sandacz jest narodową rybą jeśli można tak powiedzieć o kraju, który spożywa właściwie tylko mięso. Tu w połączeniu z szegedyńską kapustą - czyli kwaszoną, duszoną z papryką i dogęszczoną śmietaną.
Czas gotowania 60 minut
Porcje
4 osoby
Składniki
Czas gotowania 60 minut
Porcje
4 osoby
Składniki
Sposób przygotowania
  1. Kapustę kiszoną siekamy zgrubnie. W bardzo dużym rondlu lub na głębokiej patelni rozgrzewamy olej roślinny i podsmażamy cebulę. Dodajemy słodką paprykę i zalewamy bulionem. Następnie dodajemy kapustę kiszoną oraz przyprawy (liść laurowy, kminek, jagody jałowca). Mieszamy. Przykrywamy i zostawiamy na bardzo wolnym ogniu na 40 minut. Dodajemy paski czerwonej papryki i dajemy jeszcze 5 minut czasu na ogniu. Łączymy śmietanę z mąką i dodajemy do kapusty. Dokładnie mieszamy i trzymamy jeszcze 2-3 minuty odkrytą patelnię na ogniu. Można tez zrobić lżejszą wersję – bez mąki.
  2. Rybę pozbawiamy pęsetą ości, robimy nacięcia na skórze aby nam się ryba nie zwinęła podczas obróbki termicznej. Solimy i obtaczamy w mące pszennej. Smażymy na klarowanym maśle lub oleju roślinnym ok 3-5 minut od strony skóry aby ją zrumienić i chwilę od drugiej aby zamknąć mięso. Odstawiamy rybę na ogrzany talerz i czyścimy ręcznikiem papierowym patelnię. Na maśle przesmażamy delikatnie czosnek. Sandacza układamy na kapuście i polewamy czosnkowym masłem. Możemy podać z gotowanymi ziemniakami obtoczonymi w maśle i kminku.
Inne informacje

Inspiracja: "Plachutta: Viennese Cusine"