Wydruk przepisu
Mazurek
Dania Deser
Czas przygotowania 20 minut
Czas gotowania 1.5 godziny
Czas oczekiwania 30 minut
Porcje
1 blaszka
Składniki
Dania Deser
Czas przygotowania 20 minut
Czas gotowania 1.5 godziny
Czas oczekiwania 30 minut
Porcje
1 blaszka
Składniki
Sposób przygotowania
  1. Zacznij od przygotowania masy kajmakowej. W tym celu włóż puszkę do garnka z zimną wodą tak, aby woda przykrywała całą puszkę. Kiedy woda się zagotuje, zmniejsz ogień i zostaw puszkę na wolnym ogniu przez 2 h.
  2. Migdały wrzuć do gorącej wody.
  3. Następny krok to masa pomarańczowa. Umyj pomarańcze i cytrynę. Zesterem zdejmij wąskie paski skórki (bez białej części). Następnie obierz owoce ze skóry (owoce powinny zostać całkowicie pozbawione jej białej części) i drobno posiekaj. Zagotuj w garnku wodę, dosyp cukier. Kiedy cukier się rozpuści, dodaj skórkę i smaż razem przez chwilę. Następnie dorzuć posiekane owoce i gotuj na wolnym ogniu przez 1-1,5 h. Masa będzie gotowa, kiedy zgęstnieje.
  4. Teraz czas na ciasto. Wysyp mąkę na stolnicę. Posiekaj z masłem. Grudki rozetrzyj palcami. Dodaj cukier, śmietanę i żółtko. Zagnieć ciasto, uformuj kulę, owiń folią spożywczą i włóż do lodówki na 20-30 min.
  5. Obierz migdały ze skórki.
  6. Nagrzej piekarnik do 200ºC.
  7. Schłodzone ciasto rozwałkuj na placek grubości około 5 mm. Dwie równej wielkości formy wyłóż papierem do pieczenia (najlepiej tak, aby wystawał ponad brzeg formy – będzie łatwiej wyjąć gotowe ciasto). Brzegi powinny być odrobinę wyższe, aby masa nie wyciekła. Nakłuj widelcem. Wstaw do nagrzanego piekarnika na 15 minut.
  8. W tym czasie roztop czekoladę w kąpieli wodnej. Dodaj śmietankę i całość dokładnie wymieszaj.
  9. Na upieczonych spodach rozsmaruj gotowe masy – na jednym masę pomarańczową, a na drugim – na jednej połowie masę czekoladową a na drugim kajmakową. Udekoruj obranymi migdałami.