Wydruk przepisu
Kaczka w Porterze ze świeżym szpinakiem
Kuchnia Europejska
Czas przygotowania 10 minut
Czas gotowania 30 minut
Czas oczekiwania 12 godzin
Porcje
2 osoby
Składniki
Kuchnia Europejska
Czas przygotowania 10 minut
Czas gotowania 30 minut
Czas oczekiwania 12 godzin
Porcje
2 osoby
Składniki
Sposób przygotowania
  1. Ponacinaj skórę kaczki na krzyż, aby marynata wniknęła do mięsa a tłuszcz wytopił się przy smażeniu. Zamarynuj kacze piersi w piwie, zachowując jednak 3 łyżki stołowe piwa na dressing. Odstaw do lodówki na kilka-kilkanaście godzin.
  2. Odsącz piersi kaczki z piwa, dopraw solą i pieprzem. Umieść piersi kaczki na suchej patelni skórą do dołu i smaż, aż skóra stanie się chrupiąca, a tłuszcz – wytopi się (ok. 12-16 min) w zależności od wielkości piersi i od poziomu krwistości jaki chcemy osiągnąć. Najpierw na mocnym a potem na średnim ogniu. Przekręcamy piersi na drugą stronę i smażymy 1 minutę aby zamknąć mięso. Zawijamy piersi w filię aluminiową aby mięso odpoczęło.
  3. Przygotuj dressing: wymieszaj razem oliwę, piwo, musztardę, dopraw solą i pieprzem.
  4. Pokrój piersi kaczki w plastry, ułóż na świeżym szpinaku. Polej dressingiem. Oprósz świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Można podać z pieczonymi ziemniakami albo innym ulubionym dodatkiem. Na zdjęciach są ziemniaki truflowe, ugotowane i lekko podsmażone na kaczym tłuszczu.
  5. W przypadku, gdy chcemy podać kaczkę na zimno - jako sałatę, po wyjęciu z piekarnika odstawiamy mięso, aby wystygło, kroimy na bardzo cienkie plasterki, układamy na szpinaku i polewamy sosem.