Quick and easy: Spaghetti z sosem cytrynowym

Ostatnio jesteśmy trochę bardziej zaganiani i zorientowaliśmy się, że sami potrzebujemy na nasze domowe potrzeby czegoś z kategorii Quick and easy. A że ostatni wpis z Q&E był w listopadzie 2014 roku, to zdecydowaliśmy się szybko uzupełnić lukę jakimś prostym makaronem. Prawdę mówiąc, zrobienie obiadu po pracy, które trwa tyle, ile ugotowanie pasty, jest często idealną metodą na zaoszczędzenie czasu przed kolejnymi trudami dnia. A niestety nam coraz ciężej w tygodniu wygospodarować chwilę bez jakichkolwiek obowiązków. A więc wracamy z roboty i zabieramy się za spaghetti z sosem cytrynowym .

Gotujemy Spaghetti al’dente. Możemy użyć także Capelli d’angelo (anielskie włosy czyli bardzo cienkiego spaghetti) lub też Tagliolini – czyli lekko spłaszczonego spaghetti. W tym czasie na patelni roztapiamy łyżkę masła, dodajemy śmietanę, otartą skórkę z cytryny i mieszamy. Gdyby sos był za gęsty, rozcieńczamy go trochę mlekiem. Odcedzony makaron dodajmy na patelnię z sosem, posypujemy parmezanem i skrapiamy sosem z cytryny. Doprawiamy solą oraz pierzem i dokładnie mieszamy. Przekładamy spaghetti na talerze. Możemy posypać posiekaną natką pietruszki. Spaghetti z sosem cytrynowym to rzeczywiście express 🙂

Dziś bez wina – w końcu to szybki obiad po pracy;) Ale jakby ktoś miał ochotę na kieliszek, to Chardonnay bez albo z delikatną beczką powinien się dobrze sprawdzić. Jak np. Moulin de Gassac Chardonnay Pays d’Herault IGP 2013, Daumas Gassac o świeżym owocowym nosie. Usta też lekkie o fajnej równowadze. Owoc – niedojrzała brzoskwinia, trochę moreli i jabłkowe nuty. Lekko maślany finisz. 86/100 Dobra rzecz. Do kupienia w Winkolekcji za 39 PLN.

Do następnego!

A&W