Quick and easy: 2xPenne z boczkiem

Tak jak obiecałem meldują się grupowo makarony! Będzie treściwie – comfort food. W końcu zaczęliśmy kalendarzową jesień… Na dziś przygotowałem dwie wariacje na temat Penne z boczkiem. Raz ich towarzyszem będzie por i śmietanka a za drugim razem czerwona cebula i ricotta! Obie wersje Quick&Easy! Jeśli chodzi o boczek to dobrze jest kupić półcentymetrowej grubości plastry, wiejskiego, wędzonego u rzeźnika. To zawsze lepsza jakość niż tłusta „sieczka” z supermarketu.

Zacznijmy więc od Penne z boczkiem i porami! Boczek kroimy w słupki a pora po dokładnym umyciu w talarki (tylko białą część). Na maśle przesmażamy pora z boczkiem około 5 minut. Dodajemy śmietankę i gotujemy na wolnym ogniu jakieś 3 minuty. Doprawiamy solą i pieprzem. W międzyczasie gotujemy makaron al’dente odcedzamy i dodajemy do patelni z sosem. Mieszamy i wykładamy na talarze. Podajemy z tartym Grana Padano lub Parmiggiano Regiano. Wow! Ale to szybkie i smaczne!

A teraz zajmijmy się Penne z czerwoną cebulą i ricottą (z dodatkiem boczku oczywiście!). Zaczynamy! Plastry boczku grillujemy lub smażymy na patelni (możemy zrobić to wcześniej) i kroimy w słupki. Alternatywnie smażymy słupki. Makaron gotujemy al’dente. W tym czasie cebulę pokrojoną w piórka smażymy na oliwie do miękkości uważając żeby nie przypalić. Doprawiamy solą i pieprzem. Dodajemy na patelnię ricottę i boczek. Dodajemy Penne i dokładnie mieszamy. Wykładamy na talerze, posypujemy Garna Padano lub Parmigiano Reggianno i posiekaną natką pietruszki.

U mnie dania z makaronu w tygodniu cieszą się zawsze powiedzeniem. Mam nadzieję, że Wam też przypadną do gustu te proste przepisy. Zdecydowanie ułatwiają zarządzanie posiłkami w roku szkolnym!

Do następnego!

W