O mnie

Kuchnia i wino to moje hobby. Przygotowywanie potraw, wypróbowywanie nowych przepisów, a także dobór wina sprawiają mi ogromną przyjemność. Gotuję codziennie – dla siebie, córki, przyjaciół i znajomych.

Winniczek powstał z potrzeby spisania wszystkich moich ulubionych przepisów oraz zamieszczenia ich w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Chciałem ułatwić sobie i wszystkim zainteresowanym korzystanie z nich.

Inspirację czerpię z różnych źródeł – Monatowa, Ćwierczakiewiczowa, Blanc, Carluccio, Roux… Od początku istnienia Winniczka bardzo wzbogaciła się moja biblioteka kulinarna. Na kolejne pisma i książki na półkach brakuje już miejsca… Staram się też korzystać z rozwiązań „podpatrzonych” u profesjonalnych szefów kuchni. Jestem fanem regionalności; nieważne, czy jest to kuchnia włoska, hiszpańska, polska, portugalska czy francuska – każdy region jest niepowtarzalny; i właśnie z tych miejsc pochodzą moje ulubione wina i potrawy. Wszystko to inspiruje do tworzenia własnych przepisów.

Zdjęcia nigdy nie będą moim atutem. Nie mam czasu na stylizacje potraw. Gotuję po to, aby jeść!

Winniczek to również, a może przede wszystkim, wino. Bez niego strona by nie powstała. Koncentruje się głównie na Europie, od czasu do czasu tylko sięgając po Nowy Świat. Wina od początku istnienia Winniczka oceniam w skali Parkera. Głównie z uwagi na sposób oceny wina przyjęty przez portal cellartracker, na którym to publikuje swoje notki degustacyjne pod nickiem jeffyboy .

Mamy nadzieję, że moja strona dostarczy nowych pomysłów na codzienne i bardziej uroczyste okazje, a także – da czytającym tyle radości, ile mi dało jej tworzenie.

Wojtek

DipWset

Kontakt


We wszelkich sprawach proszę o kontakt pod telefonem i adresem: +48 603 112 100 wojciech.galinski@gazeta.pl