O nas

Kuchnia i wino to nasze hobby. Przygotowywanie potraw, wypróbowywanie nowych przepisów, a także dobór wina sprawiają nam ogromną przyjemność. Gotujemy codziennie – dla siebie, przyjaciół i znajomych.

Winniczek powstał z potrzeby spisania wszystkich naszych ulubionych przepisów oraz zamieszczenia ich w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Chcieliśmy ułatwić sobie i wszystkim zainteresowanym korzystanie z nich.

Inspirację czerpiemy z różnych źródeł ? Monatowa, Ćwierczakiewiczowa, Blanc, Carluccio, Roux… Od początku istnienia Winniczka bardzo wzbogaciła się nasza biblioteka kulinarna ? Na kolejne pisma i książki na półkach brakuje już miejsca… Staramy się też korzystać z rozwiązań „podpatrzonych” u profesjonalnych szefów kuchni. Jesteśmy fanami kuchni regionalnych; nieważne, czy jest to kuchnia włoska, hiszpańska, polska czy francuska – każdy region jest niepowtarzalny; choć to właśnie z tych miejsc pochodzą nasze ulubione potrawy. Wszystko to inspiruje nas do tworzenia własnych przepisów.

Zdjęcia nigdy nie będą naszym atutem. Nie mamy czasu na stylizacje potraw. Gotujemy po to, aby jeść ?

Winniczek to również, a może przede wszystkim, wino. Bez niego nasza strona by nie powstała. Koncentrujemy się głównie na Europie, od czasu do czasu tylko sięgając po Nowy Świat. Wina od początku istnienia Winniczka oceniamy w skali Parkera. Głównie z uwagi na sposób oceny wina przyjęty przez portal cellartracker, na którym to publikujemy nasze notki degustacyjne pod nickiem jeffyboy .

Mamy nadzieję, że nasza strona dostarczy nowych pomysłów na codzienne i bardziej uroczyste okazje, a także – da czytającym tyle radości, ile nam dało tworzenie jej.

Agata&Wojtek

Za stworzenie strony dziękujemy Łukaszowi, a za pomoc przy profesjonalnym opracowaniu logo wg. naszego pomysłu dziękujemy Marcie Przybyło-Ibadullajev.

Kontakt


We wszelkich sprawach technicznych prosimy o kontakt pod adresem: admin@winniczek.eu, zaś w kwestiach merytorycznych pod adresem wojciech.galinski@gazeta.pl.